جذابیت خرید ملک را با ما تجربه کنید

مهارت های موردنیاز در مشاور املاک

مهارتهایی که شما به آن نیاز دارید تا از يك مشاور املاك مبتدى به یک مشاور املاک حرفه اى تبديل شوید

هزاران نفر از مشاوران املاک هستند که به خرید ملک و فروش خانه و املاک تجاری برای مشتریانشان می پردازند. با این حال برخى مشاوران املاک به دليل  اینکه در کارشان بهترین هستند، نسبت به سایر مشاوران، برجسته تر هستند. آنها هر معامله را به بهترين شكل ممكن به پایان می رسانند و براستى به نفع مشتریان خود هستند.

بهترین مشاوران املاک، به ندرت خجالتی هستند یا از گفتن نظراتشان ترس دارند. آنها دوست دارند از طریق تمرکز بر بهترین ویژگی های یک ملک، آن ملک را تبلیغ کنند. آنها پرخاشگر نیستند و به کاری که انجام می دهند، علاقه ى شدید داشته و سخت کار می کنند تا منافع مشتری را در صدر منافع خود قرار دهند.

آنها به اندازه خریداران و فروشندگان کار می کنند. از آنجايى كه بيشتر مشاوران املاک موفق دارای سابقه ای اثبات شده و مشتریان راضی فراوانی هستند، آنها از دادن شواهد کارهای قبلیشان درنگ نمی کنند.

ویژگی ها و مشخصه های بسیاری وجودارد که شما به آنها برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک موفق در بازار رقابتی امروز نیاز دارید. برخی از این ویژگی در زیر فهرست و توضیح داده شده اند تا به مشاوران املاک تازه وارد شده به این حرفه کمک کند.

مهارتهای ارتباطی

بهترین مشاورین املاک با مردم به خوبی رفتار می کنند و می دانند چگونه با منافع مشتریان خود ارتباط برقرار کنند.

مهارت های ارتباطی خوب به یک مشاور کمک می کند تا در مورد همه مسائل قبل از پیش نویس یک قرارداد صحبت کند. هنگامی که تمام جزييات مورد بحث قرار گرفتند، یک مشاور باید بتواند در رابطه با تمام جنبه های یک معامله مذاکره کند بطوریکه هر دو طرف سود ببرند. آنگاه يك مشاور خوب، می داند چگونه هر دو طرف را برای بستن یک معامله موفق متقاعد نماید.

آشنایی با قوانین و مقررات

یک مشاور املاک در رابطه با قوانین و مقررات مربوط به املاک و مستغلات در یک منطقه خاص اطلاع دارد.

مشاور باید با تمام قوانین مرتبط با یک ملک و قوانين معاملات و عقود و قوانين ثبتى و شهردارى و دارايى و بيمه تامين اجتماعى و غيره آشنا باشد، به طوری که اطلاعات نادرستی را به مشتریان ارايه ندهد یا با راههاى دیگر گمراهشان نکند.

مشاور، مشتریان را در رابطه با تمام تشریفات اداری لازم و اصطلاحات فنی قانونی مربوط به قرارداد اجاره يا فروش راهنمایی می کند. از آنجایی که بيشتر مردم از قوانین املاک و مستغلات هنگام خريد و فروش يا اجاره يا هرگونه قرارداد ملكى ديگر، بی اطلاع هستند، آنها به یک مشاور املاک که آنها را در رابطه با این فرایند پیچیده راهنمایی کند، اتکا می کنند.

پایداری

بسیاری از مشاوران که می خواهند کارشان را در صنعت املاک و مستغلات برجسته کنند، در یکی از مهمترین جنبه ها شکست می خورند: پیگیری. هنگامی که شما موفق به جذب مشتری راغبی که بدست آورده اید، نشوید، کمتر احتمال دارد به یک مشاور برتر تبدیل شوید. پیگیری هر مشتری راغب، در دستیابی به موفقیت بسیار مهم است.

پیگیری مشتریان راغب ممکن است به اتوماسیون و یا سیستم دیگری که مشتریان پرمنفعت را حفظ کند، نیاز داشته باشد. نوشته هاى كهنه و  یادداشت های خود را دور بیاندازید و تکنولوژی جدید را در آغوش بکشید! این روزها، با کمک برنامه های نصب شده روی یک تلفن هوشمند، می توانید تمام جزئیات مربوطه را در یک نوار (tab) نگه دارید.

مشاوران املاک موفق، منتظر نمی شوند تا مشتری ها با آنها تماس بگیرند. آنها همواره، وقت های ملاقات، جلسات و برنامه های بازدید خود را چک می کنند. آنها همچنین انعطاف پذیر بوده و برنامه زمانی خود را در صورت درخواست مشتری تنظیم می کنند.

حرفه املاک و مستغلات هر روز در حال تغییر است ، اما کیفیت کار متخصصان این حرفه تغییری نکرده است . جزئیات کار مانند تکنولوژی در حال پیشرفت ممکن است تغییر کند ولی مهارت های اساسی کار همیشه یکسان هستند .

یک واقعیت ساده این است که اگر شما هرگز با افراد جدید ملاقات نکنید مشتری جدیدی هم برای فروش وجود نخواهد داشت. مهم نیست که شما برای اولین بار از طریق اینترنت یا تلفن یا شخصی با مشتری مواجه شده اید. با آنها در مورد یک یک نیازها یشان گفتگو کنید و حداقل شروع مسیر موفقیت را هموار کنید .

پیگیری مشتری یک مبحث مهمی است که مشاوران املاک در آن ناموفق عمل می کنند. اگر شما نمی خواهید اطلاعات مشتریانی که جذب کرده اید و تا آخر کار با او بوده اید ،را بگیرید، هرگز یک مجری عالی نخواهید شد. تا آخر کار بودن با یک مشتری و انجام معامله ، برای ایجاد یک خط ارتباطی استوار و عمیق و تداوم کسب و کار خود بسیار مهم است. این بدان معنا است که شما نیاز به یک سیستمی دارید تا اطمینان حاصل کنید هیچ چیز از قلم نیفتاده یا فراموش نشده است.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه